תמונות באתרי אינטרנט

מהי חשיבותן הגדולה, ומהי תרומתן של תמונות באתרי אינטרנט?

שילוב תמונה באתרים

חברות ועסקים רבים משקיעים זמן וכסף בבניית אתר הבית שלהם. הרי זה ידוע לכל, שאתרים מעוצבים משפיעים על המכירות. רושם ראשוני קובע ואתר שמשאיר רושם כזה על הלקוח, יוצא נשכר. אתר שעיצובו אסתטי, מזמין ונכון יעורר עניין גדול יותר בקרב הגולשים ובכך יגדיל את הסיכוי של המרת הגולש האקראי, לקונה פוטנציאלי.

אחד האלמנטים החשובים בעיצוב אתר אינטרנט הוא שימוש בתמונות. התמונות חשובות מכמה וכמה סיבות. הן "מושכות את העין" על ידי כך שמוסיפות צבע. האותיות הן בעיקר בשחור על גבי לבן והתמונות צבעוניות ולכן מעוררות את הדמיון. בספרי ילדים יש שימוש בהרבה תמונות בדיוק מהסיבה הברורה שהתמונות עוזרות להבין את הכתוב. השימוש בטקסט לבדו הוא מונוטוני ומקשה על הקריאה, ואם נוסיף לכך את העובדה שמסך המחשב מבריק וצפייה ממושכת גורמת לכאבי עיניים, נקבל המוני גולשים שמרפרפים בחטף ועוברים במהירות לדבר הבא. המהירות היא אחד המאפיינים הבולטים של העולם המערבי, בו רובנו חיים סביב השעון ורוצים להספיק כמה שיותר בכמה שפחות זמן.

תכונה נוספת של תמונות, היא שהן משרתות את המטרה של למשוך את הקורא לאתר לזמן ממושך יותר. זמן, בו תהיה לו האפשרות להתרשם יותר לעומק. על ידי שימוש בתמונות, יש סיכוי רב יותר, שהמבקר באתר יקרא את הטקסט: התמונה תמשוך אותו להתחיל לקרוא את הכתוב בשל העניין שהיא יוצרת.

מעבר לכך, התיאור הציורי עוזר לתמצת את הכתוב והגולש יכול ללמוד דרך התמונות במה האתר עוסק, גם אם לא קרא את הכתוב. התמונות שוברות את רציפות המלל, ואף מפשטות אותו ובכך הופכות את העיון למעניין.

לסיכום, כולנו נסכים, שגם החיים אינם רק שחור או לבן. החיים צבעוניים ורב גוניים עם המון אפיזודות שונות ומגוונות. לכן, מתבקש שגם אתרי האינטרנט יחשבו בצבעים בכדי להעביר את המסר שלהם בצורה האפקטיבית ביותר.  האינטרנט אמנם טוב לעסקים כי הוא מאפשר להם להגיע היישר אל תוך בית הלקוח, אך בד בבד, הינו שופע במידע. תמונות ימשכו את הגולשים דווקא לתכנים שלכם.


תגיות: תמונות
מעוניין לרכוש תכנים? זקוק להפצת תכנים? מחפש ניהול תוכן מקצועי לאתר?
צור איתנו קשר בטלפון 077-7644819 או השאר הודעתך בעמוד יצירת הקשר פה