עורך תוכן

מחפש עורך תוכן לאתר שלך? הקדם וקרא מה התכונות החשובות בבחירת עורך תוכן מקצועי, ומהי עריכת תכנים נכונה וטובה.

בחירת עורך תוכן מקצועי

תפקידו של עורך תוכן הינו חשוב במיוחד. עורך התוכן הוא זה שמחליט כיצד יראה הטקסט הסופי הן ברמה הרעיונית והן ברמה הלשונית-תחבירית. עורך התוכן הוא הגורם המקשר בין הכותב לקורא והאחריות המוטלת על כתפיו גדולה: מחד גיסא עליו להעביר את הכתוב באופן שיישאר נאמן לרעיונותיו של הכותב, ומאידך גיסא להגיש את הטקסט באופן נהיר ומעניין בעבור הקורא. וזאת עוד לפני שציינו את חובותיו כלפי השפה העברית התקנית, התחביר והלשון.

עריכת התוכן נועדה לאפשר לקורא קריאה קולחת ורציפה ולתת את תשומת הלב אל הרעיונות אותם מבקש הכותב להדגיש בפניו. לעריכת התוכן חוקים רבים, אך החשוב מכולם הוא לדעת לעבור על החוקים כאשר טובת הטקסט ומטרותיו דורשות זאת.

אין מן ההכרח שלעורך יהיה ידע מוקדם בנושאים אותם הוא עורך, אך מדובר בתפקיד שמחייב ידע כללי נרחב לצד אינטליגנציה מפותחת, שכן כמויות המידע שהעורך יתקל בהן יהיו רבות, ועליו לדעת להפריד בין עיקר לתפל, לשים דגש על הרעיונות המעניינים במאמר ולהבליטם, לעשות שימוש ברור במילים או מושגים בעלי כפל משמעות ויכולת להבין את השוק אליו פונה הטקסט ולהתאים את הטקסט לקהל היעד.

כותבים רבים, ידועים ומצוינים בתחומם מביאים עמם רעיונות נהדרים, אך מאבדים את הליבה כאשר הם מעלים אותם על הכתב. אם זה בשל כתיבה הדומה מדי לשפה בה הם משתמשים בשיחה ואם זה בשל פרץ היצירתיות המקשה עליהם מאוד להפריד בין הרעיונות ולהדגיש אחד על חשבון האחר.

כאשר מדובר במאמר/טקסט בעל אופי ומטרות שיווקיות, האתגר בעריכה גדול יותר. נוסף על חובות העורך כלפי השפה והתחביר, ומעבר לנראות הטקסט, על עורך התוכן להקפיד הקפדה יתרה שלא יאבד את המסרים השיווקיים עליהם עמל הכותב. עליו למצוא דרכים להאיר מסרים אלו באור חיובי, וכן לאתר את המילים והביטויים התופסים את העין ולשלבם בכתוב מספר פעמים בצורה מושכלת, באופן בו הקורא יהנה מהקריאה ויתמיד בה לצד הפנמת הרעיונות השיווקיים אותם התכוון הכותב להעביר לו מלכתחילה.


תגיות: עריכת תוכן
מעוניין לרכוש תכנים? זקוק להפצת תכנים? מחפש ניהול תוכן מקצועי לאתר?
צור איתנו קשר בטלפון 077-7644819 או השאר הודעתך בעמוד יצירת הקשר פה